Вівторок, 18.06.2019, 23:29

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Художня культура » Щедрий вечір! Добрий вечір! » Традиції щедруваання (Як потрібно щедрувати)
Традиції щедруваання
tgrechuhaДата: Вівторок, 13.01.2015, 01:53 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратори
Повідомлень: 5
Репутація: 0
Статус: Offline
За традицією в Щедрий вечір, який якраз і припадає на переддень Старого Нового року люди приходять в гості один до одного - щедрувати, тобто співати щедрівки та бажати один одному гарного року. Господарі щедро пригощають щедрівніков - хто солодощами, хто випічкою. а хто і рублем обдарує. Вранці 14 січня - люди посіваю. За традицією 14-го вранці першим в будинок повинен увійти чоловік і щедро всипати підлогу пшеницею - на багатий урожай. Щедрують ж з вечора - дівчинки і жінки - це теж на щастя і благополуччя. 

Щоб у етьом році щедрувати по всіх правилах і отримати задоволення від самого процесу. варто підготуватися - розучити популярні в Україну щедрівки, відрепетирувати хоровий спів. Так буде приємно і хозяйвам, у яких ви пощедруете і вам самим. 

Що ж таке щедрівки. або як їх в Росії називають - щедрівки - це обрядові пісні, суть їх - привітання з Новим роком і побажання всілякого добра, благополуччя, здоров'я, процвітання у Новому році. Свою назву щедрівки отримали власне від свята - Щедрого вечора, приуроченого до зустрічі Нового року (адже 13 січня - це 31 грудня за старим стилем). 

Щедрування сздавна було в Україну найважливішим і культовою подією в Напередодні Нового року - в Щедрий вечір. Раніше Щедрівки починали співати ближче до півночі - до зустрічі Новго року. 

Щедрий і привітний український народ має традицію пригощати і винагороджувати щедровіков. Не відкрити двері людям з поздоровленнями і добрими побажаннями вважалося поганою прикметою, адже щедровікі несуть радість, веселощі і щастя в дім! Запасіться і ви цукерками, випічкою і дрібними монетами і паперовими купбрамі - не важливо, що і скільки дати, давайте по своєму достатку! Радійте, якщо щедровікі намусорілі у вас і завдали бруду - це до багатства! 

Якщо ж у цьому році ви вирішили встати в ряди щедровіков - запасіться зерном, нарядитеся в національні костюми, і не забудьте прихопити мішок для подарунків, а найголовніше - веселе, радісний настрій, адже ваша роль - нести в будинок людям щастя!
 
Форум » Художня культура » Щедрий вечір! Добрий вечір! » Традиції щедруваання (Як потрібно щедрувати)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: