Пятница, 19.04.2024, 16:16

Календар
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Сторінка для батьків

 

ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ 


Батьки мають право: 

На ознайомлення із Статутом школи і іншими документами, що регламентують організацію освітнього процесу.

На участь в управлінні школою, в якій навчаються їх діти (батьківські комітети класів, загальношкільний батьківський комітет, Рада школи).

На ознайомлення з ходом і змістом освітнього процесу, а також з оцінками успішності своїх дітей.

На перевід дитини, що займалась за індивідуальним планом, для продовження освіти в школі.

При виникненні спірних питань обговорювати їх з вчителем або адміністрацією школи.

Забезпечувати релігійне і етичне виховання дітей відповідно до своїх власних переконань. Нікому окремо і жодній групі осіб, узятій в цілому, не слід нав'язувати релігійне виховання, не сумісне з їх переконаннями.

Надавати матеріальну допомогу школі у формі, передбаченій Статутом; знайомитися з матеріалами про використання коштів.

Батьки, які проживають окремо від дитини, мають право на відвідини батьківських зборів, а також на отримання інформації про свою дитину, якщо це не суперечить закону і не завдає шкоди дитині.

З відома адміністрації познайомитися з вчителями, з розкладом уроків до початку навчального року.

Вимагати дотримання прав дитини.

На повну інформацію про навчальний процес.

На додаткову зустріч з вчителем, якщо батько вважає, що на те є підстави.

У разі конфлікту між батьком і вчителем, між вчителем та учнем, а також у разі конфлікту між самими учнями на перевід дитини з відома адміністрації в інший клас.

* * *


Батьки зобов'язані: 

Забезпечувати і захищати права і інтереси своїх дітей, не заподіюючи шкоди їх фізичному і психічному здоров'ю, етичному розвитку, виховувати дітей, виключаючи зневажливе, грубе, жорстоке, таке, що принижує людську гідність відношення, образу, експлуатацію.

Забезпечити дітям здобування основної загальної освіти в загальноосвітній школі або іншому прирівняному до неї по статусу освітній установі.

Виконувати Статут школи.

Не допускати невиправданого втручання в роботу вчителів з питань, які по своєму характеру входять до їх компетентності.

Забезпечувати в міру своїх здібностей і фінансових можливостей умови життя, необхідні для нормального розвитку дитини.

Забезпечити дитину всім необхідним для відвідин школи (канцелярське приладдя, спортивна форма, додаткові навчальні посібники).

Регулярно відвідувати батьківські збори, відвідувати школу по виклику класного керівника або адміністрації.

Відпускати дитину на позакласні шкільні заходи, якщо дитина здорова і сама того бажає.

По можливості виділяти матеріальні кошти на відвідини театрів і музеїв, якщо цього вимагає програма класу або школи.

Дотримувати внутрішній розпорядок школи (не відволікати вчителя питаннями під час уроку).

Контролювати відвідуваність уроків, виконання домашніх завдань і результати навчального процесу.

Батьки зобов'язані стежити за зовнішнім виглядом дитини.

 

Права дитини в сім*ї

1. Що таке сім'я, хто має право на створювання сім'ї?


Сім'я є первинним та основним осередком суспільства. Створити сім'ю має право людина, яка досягла шлюбного віку (чоловіки - 18 років, жінки - 17 років). Але за заявою особи, яка досягла 14 років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Сім'ю може створити особа, яка народила дитину, незалежно від віку.
Дитина відноситься до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.


2. Якими правами наділена дитина у сім'ї?


Дитиною вважається фізична особа до досягнення повноліття (18р).
Малолітньою вважається дитина у віці до досягнення 14 років.
Дитина у віці від 14 до 18 років - неповнолітня.
Дитина для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточені, в атмосфері щастя, любові і розуміння та має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві.
Дитина повинна бути забезпечена можливістю здійснення її прав, які встановлені Конституцією України, Конвенцією про права дитини, Цивільним кодексом України, іншими правовими актами, визнаними в Україні.
Права, які надані дитині чинним законодавством, можна поділити на особисті немайнові та майнові.

 

 

 

3. Які права дитини у сім'ї відносяться до особистих немайнових?


До особистих немайнових прав відносяться ті права, які належать дитині від народження або за законом. Вони не мають економічного змісту та нерозривно пов'язані із самою дитиною.
По-перше, дитина має невід'ємне право на життя.
Мати та батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
Батьки повинні забрати дитину із пологового будинку або іншого закладу охорони здоров'я. Якщо батьки не забрали дитину із пологового будинку, то його забрати мають право баба, дід, інші родичі з дозволу органу опіки та піклування.
Батьки повинні не пізніше одного місяця з народження дитини зареєструвати дитину в державному органі реєстрації актів цивільного стану.
Дитині надається прізвище (по прізвищу батьків), ім'я (за згодою батьків) та по-батькові (за іменем батька). Зміна прізвища, ім'я та по-батькові дитини можлива у випадках та в порядку, встановлених законодавством.
Відповідно до ст.150 Сімейного кодексу України (СК) батьки зобов'язані:
- виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини;
- піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
- забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя;
- поважати дитину.
Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.
Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Дитина має право на збереження індивідуальності, вільно висловлювати свої думки. Дитина має право на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх і розважальних заходах, що відповідають її віку, та займатися мистецтвом.
Ніхто не в праві розлучати дитину з батьками, за винятком випадків, коли компетентні органі згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до законодавства, що таке розлучення необхідне в якнакрайших інтересах дитини (наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї тощо).
Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом (ст.152 СК).
Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї, звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду.

За матеріалами юридичного форуму.

 

 

Поради батькам п’ятикласників

 

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.

3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.

6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.

7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: «Як пройшов твій день у школі?». Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам'ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу.
Не пов'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.

9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність - як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.

10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов'язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.

11. З'ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв'язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.

12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.

 

ВИТЯГ З КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ 

Стаття 22. Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність

1. Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.

2. Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство (статті 115-117), посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги, представника іноземної держави (статті 112, 348, 379, 400, 443), умисне тяжке тілесне ушкодження (стаття 121, частина третя статей 345, 346, 350, 377, 398), умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (стаття 122, частина друга статей 345, 346, 350, 377, 398), диверсію (стаття 113), бандитизм (стаття 257), терористичний акт (стаття 258), захоплення заручників (статті 147 і 349), зґвалтування (стаття 152), насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом (стаття 153), крадіжку (стаття 185, частина перша статей 262, 308), грабіж (статті 186, 262, 308), розбій (стаття 187, частина третя статей 262, 308), вимагання (статті 189, 262, 308), умисне знищення або пошкодження майна (частина друга статей 194, 347, 352, 378, частини друга та третя статті 399), пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів (стаття 277), угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна (стаття 278), незаконне заволодіння транспортним засобом (частини друга, третя статті 289), хуліганство (стаття 296).

 

ВИТЯГ з КУпАП

Стаття 24-1. Заходи впливу, що застосовуються до неповнолітніх

За вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу:

1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого;

2) попередження;

3) догана або сувора догана;

4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

{Кодекс доповнено статтею 24-1 згідно із Законом № 244/94-ВР від 15.11.94}

 

ЯКІ ВИДИ ПОКАРАННЯ МОЖУТЬ БУТИ ЗАСТОСОВАНІ ДО ДІТЕЙ

До підлітків застосовуються такі види покарань: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк.

Якщо неповнолітній уперше вчинив злочин невеликої тяжкості і його виправлення можливе без застосування покарання, він може бути звільнений від кримінальної відповідальності. У таких випадках суд застосовує до неповнолітнього примусові заходи виховного хара­ктеру:

-    застереження;

-    обмеження дозвілля;

-    передача неповнолітнього під нагляд батьків чи під нагляд педагогічного колективу;

-    відшкодування неповнолітнім, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, заподіяних майнових збитків;

-    направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення (на строк, що не перевищує трьох років).

Такі ж заходи застосовуються і до неповнолітнього, який вчинив злочин, у віці від 11 до 14 років. Коли дитина повторно, перебуваю­чи під наглядом батьків, скоїла злочин, особливо тяжкий, батьки можуть бути притягнуті навіть до кримінальної відповідальності за злісне невиконання своїх обов'язків з виховання дітей.

А от за скоєння злочинів дітьми до 11 років батьки можуть бути оштрафовані за невиконання обов'язків з виховання дітей.

Інформація розміщена на виконання листа Енергодарського МВ від 31.10.2013 №73/16335

 

 



Відкриття батьківства

 


http://www.materinstvo.ru http://www.parenting.ru - ресурси сайтів "Материнство", "Мамам про дітей" допоможуть молодим мамам підготуватися до народження дитини, дадуть корисні поради щодо розвитку дитини від народження до дошкільного віку, організації дитячого харчування, взаємовідносин у сім'ї, де з'явився новий мешканець. Розділ "Бібліотека" містить щоденники молодих мам та веселі історії про дітей.
http://www.mother.ru - сайт "Мати" пропонує статті та інтерактивне спілкування з педіатром, логопедом, психологом; "Скарбничку родинного досвіду", поради щодо раннього розвитку дитини.
http://www.mamochki.ru , http://mamadoma.narod.ru , http://baby.com.ua - "Мамочки", "Мама дома" та "Бебіком"- це сайти про все, що може бути цікавим для молодої матусі - про вагітність та пологи, про виховання малят, про жіночу красу та здоров'я, про рукоділля та домашнє господарство, про сімейне дозвілля та відпочинок.
http://www.cooking.ru/cats/children_kitchen - дитяче харчування - від народження малюка до шкільного віку.

 



Секрети родинної педагогіки



http://www.detisite.ru - психолого-педагогічний сайт. Його рубрика "Ліцей для батьків" відкрита для тих, кого цікавлять питання розвитку, виховання і здоров'я дітей; "Інститут розвитку дитини" допоможе в підготовці малюка до школи, а у "Дитячому містечку" знайшлося місце для дитячої цифрової бібліотечки, художньої галереї та ігротеки.
http://aim.h1.ru/index.html - "Радетели": матеріали сайту присвячені ранньому розвитку дитячих обдарувань.
http://www.bibicall.ru - "Про харчування та виховання", а також - методики педагогіки Монтесорі, "Художники в памперсах", перша допомога та уроки масажу, батьківські тести та конференції, веб-консультації у лікарів-педіатрів.

Яку іграшку варто пропонувати дитині? Як допомогти дитині позбутися шкідливих звичок? Про це та багато іншого - у розділі "Дитина і сім'я" на сайті Inlife: http://baby.inlife.ru/baby.php?level=0 .
http://www.forkids.ru - батькам цей ресурс пропонує важливу інформацію про здоров'я дітей, корисні поради для тих, хто разом з дітьми збирається виїхати у краї далекі чи близькі на відпочинок.
http://www.idea.dp.ua/baby/learning.htm - уроки, що стануть у пригоді батькам майбутніх першокласників.
http://baby.com.ua/razdel.php3?sch - а тут - корисні поради для батьків школяриків різного віку.
http://www.moyadytyna.com.ua/ Електронний журнал "Моя дитина" буде корисним педагогічним джерелом незалежно від того, якого віку ваші діти: від першого року життя і до складного етапу переходу від дитинства до дорослості супроводжуватимуть вас опубліковані тут поради та консультації.
http://www.grandland.newtech.ru/Sschool.htm - школа сексуального виховання - для підлітків та їхніх батьків.

Батьківський Web-клуб 

http://www.rodclub.newmail.ru -"Батьківський клуб" широко відчиняє віртуальні двері для всіх, хто зацікавлений проблемами виховання і здоров'я дітей, їхньої освіти та розвитку творчих здібностей. А рубрика "Діти і звірі" допоможе знайти рішення тим, хто стоїть перед важкою дилемою щастя від спілкування з домашнім улюбленцем і зайвого клопоту на власну шию.
http://www.7ya.ru - сайт "7Я" має підзаголовок "Все про дітей". Додамо - і не лише про дітей: також і про побут, і про організацію харчування родини, і про родинне дозвілля. 
Конференція мам і татусів http://www.7ya.ru/conf/conf-Teenagers.htm стане в пригоді тим, чиї діти стоять на порозі зрілості.
http://www.8ya.ru - веб-клуб багатодітних родин запрошує до спілкування. Якщо ж ваша родина надзвичайно особлива, бо маєте трійню, то сайт "Тройняшки" - саме для вас!: http://www.triplets.ru

http://www.ed.gov/pubs/parents/internet/index.html - Parents Guide to the Internet = Батьківський гід по Інтернету, англійською мовою

http://kidmath.ru/?KidMathru - сайт, присвячений розвитку математичних здібностей у дітей дошкільного віку 



Дозвілля у домашньому колі 

http://childrecords.narod.ru/musictales.html - музичні казки: "Аліса в Країні Чудес", "Бременські музики", "Пригоди капітана Врунгеля" та ще з десяток найулюбленіших музичних версій літературних і фольклорних творів.
http://playroom.com.ru/ - "Дитяча ігрова кімната". Тут ви знайдете улюблені дитячі пісні з мультиків і кінофільмів, комп'ютерні та розвиваючі ігри для свого малюка, "розмальовки" допоможуть йому розвивати вправність руки та художній смак, а конкурс дитячого малюнка - продемонструвати свої здібності й помилуватись художньою вправністю ровесників вашої дитини.
http://www.varja.narod.ru - "ОДИ-БЕДЯ" - родинна веб-сторінка, що має підзаголовок "Малючковий мережевий журнал". Хто ви для вашого малюка (батьківський тест)? Чим малюють наші діти? Куди варто зазарнути в Інтернет? - Відповіді на ці та подібні запитання пропонують його автори.

http://serg-klymenko.narod.ru/index.html - родовід Сергія Клименка. А родовід вашої сім'ї? Чи досліджували ви його разом зі своїми дітьми? З Інтернетом здійснити подібний проект буде легше: http://www.familysearch.org

http://www.idea.dp.ua/baby - іменини хлоп'яток і дівчаток. Знайдіть серед них "день ангела" своєї дитини! 

Запропонуйте дітям:

Написати власну казку і опублікувати її на сайті бібліотеки (сторінка "Моя казка"): http://www.library.kherson.ua/child/tales/tales.htm
Намалювати ілюстрації до улюбленої книги для нашого "Електронного вернісажу" http://www.library.kherson.ua/vernisaj/vernisage.htm

Сімейне читання.
Читайте дітям, читайте разом з дітьми:

http://www.fabtales.com.ua - "Чарівні казки" - українською мовою;
http://www.skazka.com.ru , http://skaski.chat.ru/ukraine - українські казки, казки народів світу, літературні казки - російською мовою;
http://www.kid.ru/libtxt/lib/poisk/kidlibindex.html - Велика дитяча бібліотека на сайті "Кid.ru";
http://www.lib.ru/MILN - Алан Александр Мілн - "Вінні-Пух" і все-все-все;
http://www.lib.ru/JANSSON , http://mumidol.narod.ru - Туве Янсон із мешканцями Мумідолу;
http://www.kulichki.com/inkwell/hudlit/inolit/darrel.htm Джеральд Даррелл - розповіді про звірів - реалістичні й фантастичні;
http://www.rusf.ru/vk - Кращі твори Владислава Крапівіна - на офіційному сайті письменника.
http://www.kulichki.com/comics/zoo - "Сивка-бурка" - ілюстровані оповідання про тварин.

http://www.chg.ru/Fairy - сайт "Дитяча казка" збирає і пропонує своїм відвідувачам казки, створені дітьми різного віку.

http://www.library.ks.ua/child/e_library/e_lib.htm - почитайте вашим діткам оповідання й вірші херсонських письменників!

http://www.kid.ru - містить бібліотеки - батьківську та дитячу; довідники для батьків ("Дитячі хвороби", "Дитячі ліки", "Дитячі проблеми", "Календар розвитку дитини" тощо).
http://www.idea.dp.ua/baby - книги для батьків та тих, хто хоче стати батьками.
http://list.mail.ru/10926/1/0_1_0_1.html - каталог ресурсів для батьків, для дітей та про дітей.

 

Слухайте разом з дітьми:
http://www.umka.com.ua/child.shtml - українські казки, дитячі вірші, дитяча поп-музика on-line та на CD.
http://childrecords.km.ru - казки, інсценівки, мультфонограми та вірші російською мовою, у форматі mp3.

Обереги вашої дитини 

http://www.gdo.kiev.ua/files/2002/07/273.htm - Сімейний Кодекс України. Його варто знати - щоб захистити права своїх дітей та власні.
http://donmolod.gov.ua/law/international/k1.htm - Конвенція про права дитини
http://school-sector.relarn.ru/prava - права дітей - для їхніх батьків, учителів та для них самих.
http://www.un.kiev.ua/ua/unicef/ss-raw.php - ЮНІСЕФ в Україні (сторінки Дитячого Фонду Об'єднаних Націй)

http://m.health.gov.ua/ СНІД: що роблять державні структури для профілактии його поширення в молодіжному середовищі? Офіційна інформація Департаменту молодіжної та сімейної політики.
http://www.chl.kiev.ua/UKR/p_safeu.htm - "Посібник з Інтернет-безпеки дітей для батьків" (на сайті Державної бібліотеки України для дітей)